Bezpečnost

Vaše bezpečnost je naší prioritou! Proto máme několik opatření, která vám zajistí safe space, ve kterém si budete moct Most Pride užít naplno.

Policie

Spolupracujeme s městskou i státní policií. S oběma složkami máme před konáním akce generální schůzku, kde si detailně rozvrhneme bezpečností plánování.

Policie bude dohlížet jak na průvod, tak na samotný program. Jsou to profesionálové, kteří jsou na podobné akce vycvičení, spolupracujte proto prosím s nimi. Jsou na místě, aby nás chránili a pomáhali, řiďte se prosím jejich pokyny.

In IUSTITIA

Jedná se o právní poradnu, která vám pomůže v případě předsudečného násilí. Tato právní poradna bude přítomná na akci, kde se můžete informovat o svých právech. K dispozici bude také anonymní linka, na kterou můžete kdykoliv zavolat a svěřit se - 773 177 636

In IUSTITIA vás může zastupovat a zajistit, aby se případný útok řádně prošetřil.

Co dělat, když...

Pokud jste v bezprostředním ohrožení, ihned zavolejte na linku 158 a sdělte jim, že se nacházíte na akci Most Pride. Policie tak může efektivně zajistit vaši bezpečnost a co nejrychleji vám pomoci.

Pokud se v důsledku zranění dostanete do nemocnice, požádejte ošetřující lékařstvo, aby do lékařské zprávy detailně popsalo vaše zranění a také aby podrobně zapsalo způsob, kterým jste ke zranění přišli. Toto je důležité pro pozdější vyšetřování útoku.

Pokud vás policie pozve na stanici k podání vysvětlení/na výslech, můžete to odmítnout a dojít podat vysvětlení později - například v doprovodu zástupce In IUSTITIA, který dohlídne na to, aby vám nebyla upřena žádná práva.

Tři důležitá pravidla

  1. Vyvarujte se konfliktu.
  2. Nenechte se vyprovokovat.
  3. V případě ohrožení odejděte pryč.

Na koho dalšího se můžete obrátit

Abychom měli úplnou jistotu, najali jsme si také několik „sekuriťáků", kteří budou dohlížet na poklidný průběh programu. Budou označeni modrými reflexními vestami s nápisem Security a můžete se na ně kdykoliv obrátit.

Na akci bude organizátorstvo a dobrovolnictvo, které je proškoleno a ví co dělat v krizových situacích, nebojte se na ně kdykoliv obrátit. Na akci je poznáte podle růžových vest s nápisem Most Pride.

Akce bude bezpečná, ale sledujte své okolí!